Sme zbierka online receptov pre varenie a pečenie z domácej i zahraničnej kuchyne.

Môžete u nás blogovať a písať na fóre.

Recepty sú rozdelené do klasických kategórií a jedlo možno aj vyhľadať.

Hľadať môžte podľa náročnosti jedla, kuchyne, podľa surovín.

Zadáte suroviny, ktoré má jedlo mať a systém také jedlo nájde. Tento spôsob hľadania používame ako prvý kulinársky web na slovenskom internete.

Hľadaj recept

Dostávajte recepty na mail

 

Recept na: Lesnícke srnčie medailóniky

Hodnotenie receptu:  Ingrediencie:

  • 800g srnčieho stehna bez kostí 1dl madeirskej omáčky 40g masla 30g šípkovej zaváraniny 1 citrón 1dl červeného vína soľ čierne korenie badián
  • Na madeirskú omáčku potrebujeme : 1 lyžicu masla 1 lyžicu hladkej múky 1 lyžicu nadrobno pokrájanej cibule 1 lyžicu pokrájaných šampiňónov cca 330 ml hovädzieho vývaru petržlenovú vňať soľ mleté čierne korenie worcestrovú omáčku 1dl madeiry (možno použiť aj iný druh likérového vína)
Postup:

Príprava madeirskej omáčky : Pokrájanú cibuľu, šampiňóny a petržlenovú vňať podusíme na masle. Poprášime múkou a opečieme. Potom podlejeme vývarom, osolíme, okoreníme a poriadne povaríme. Omáčku precedíme a dochutíme vínom a worcestrovou omáčkou. Z mäsa nakrájame medailóniky a trošku ich naklepeme. Osolíme, okoreníme a na masle z obidvoch strán opečieme. Ak sú už opečené, tak ich preložíme na kovový podnos. Do šťavy primiešame madeirskú omáčku, citrónovú šťavu, šípkovú zaváraninu, červené víno, čierne koreniny a badián. Omáčku precedíme a polejeme na medailóniky. Ako prílohu podávame zemiakové krokety.

 Lesnícke srnčie medailóniky

Čas prípravy:

60 minút


Náročnosť:

Stredná


Kuchyňa:

Iná


Vhodné pre:

žiadna skupina nebola vyznačená.


Recept pridal:

anonym


Podobné recepty:

Nenašiel som žiadne podobné recepty.

Oblak ingrediencií
Komentujte náš recept

Chcete písať príspevky pod vlastným menom?

Zaregistrujte sa zdarma na našej stránke a získajte možnosť prispievať pod recepty vlastným menom, pridávať recepty, blogovať a písať na naše fórum vo vlastnom mene.Ukážte sa na www.superrecepty.sk
Vaše užívateľské meno na superrecepty.sk:


Obsah prispevku:


Antispam pole:
(napiste cislo 100 slovom)


Komentáre k receptu